Špidla

Špidla: Najdi Múzu

15. října 2016 v 17:01
SBĚRATELSKÁ EDICE DOBRODRUŽNÉ HLEDAČKY
Do města přijíždějí umělci z celého světa za jediným cílem. Žije zde bohyně Kalliopé, jejich múza přinášející bezbřehou fantazii a nikdy nekončící inspiraci. Město je plné těch největších a nejvěhlasnějších umělců. Stalo se magnetem pro lidi z celého světa. Když tu se stane obrovská tragédie. Temná síla rozerve duši Kalliopé na tři části a veškerá její moc je rázem pryč. Čeká vás důležitý, ale nelehký úkol. Najděte všechny části duše bohyně Kalliopé. Musíte prohledat rozsáhlá muzea, obrovské galerie, veškeré stánky s uměním. Zde jsou ukryty kousky duše Kalliopé a s ní uvězněni i všichni, kteří byli v době neštěstí uvnitř. Ale pozor! Někdo se skrývá ve stínech a pozoruje vás. Někdo, kdo si chce schopnosti a moc Kalliopé přivlastnit jen pro své temné záměry. Neváhajte už ani minutu a začněte zachraňovat múzu.

Co přináší sběratelská edice?
 • Bonusovou kapitolu, ve které příběh graduje
 • Sbírky, úspěchy, měnící se předměty, bonusové úkoly
 • Tapety, grafické návrhy, zvukové stopy a další
 • Strategickou příručku - vašeho vlastního průvodce hrouBehemoth (Sběratelská edice) (2016)(CZ)

17. dubna 2016 v 18:01

Lokalizace: CZ
Popis: Hledačka
Minimální konfigurace:
OS: Windows XP/7/8/10
CPU: 1 GHz
RAM: 512 MB
HDD: 1,2 GB
DirectX 9.0c
Rok vydání: 2016
Ochrany: Free

Profesor Ashmore měl asi největší zásluhu na tom, že jste i přes nepřízeň osudu prožili šťastné dětství. Staral se o vás jako o vlastní dítě, i když jste svou pravou rodinu nikdy nepoznali. Brzy však nastal čas vydat se do světa na zkušenou a tak i vy opouštíte váš jediný domov. Od té doby uteklo už mnoho let.
Když v tom jednoho dne začnete mít neodbytný pocit, že se profesorovi přihodilo nějaké neštěstí. A tak neprodleně vyrážíte zpět na cestu domů. Zde se jen potvrdí vaše nejčernější obavy. Profesor již není mezi živými. Nicméně váš šestý smysl vás varuje, že váš milovaný profesor rozhodně nezemřel přirozenou smrtí. Vydáváte se proto pátrat po jeho osudu. Podaří se vám zjistit, co se profesorovi stalo a co skutečné způsobilo jeho smrt? Zahrajte si na detektiva v této zábavné hledačce! Překonejte všechny hádanky a vyřešte úkoly, které na vás při odhalování příběhu čekají! Pojďte s námi prožít tento neuvěřitelný příběh!
Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit?
Po odvrácení hrozby příchodu nezkrotného démona Behemotha na náš svět upadá hlavní hrdinka do kómatu. Ocitá se v prapodivném snu a zjišťuje, že je jen jedna cesta pryč skrze nekonečnou řadu dveří. Za každými z nich se nachází jedna její noční můra. Musí tedy překonat své strachy a dostat se přes jednotlivé dveře na konec cesty, kde jí čeká důležité probuzení. Pomůžete ji v nejtěžší bitvě jejího života?
Požadavky: Windows Vista/7/8/10, procesor 1.0 GHz a vyšší, 512 MB RAM, DirectX, 1452 MB volného místa na disku, připojení k internetu. Doporučena je myš a zvuková karta.

Růže života

17. dubna 2016 v 17:58

Lokalizace: CZ
Popis: Hledačka
Minimální konfigurace:
OS: Windows XP/Vista/7/8/10
CPU: 1,6 GHz
RAM: 1 GB
HDD: 1,5 GB
DirectX 9.0c
Rok vydání: 2016


V zemi prince Jonatána roste zázračná Růže života, která má moc uzdravení. Potřebuje ji nejen princ, ale i celé jeho království. Nyní se však Růže života zmocnila zlá a temná čarodějnice Klaudie, jež ji chce využít jako studnici svého věčného mládí a krásy. Ukradené bohatství teď střeží její temná síla. Vy však zázračnou růži potřebujete. Váš otec je těžce nemocný a Růže života je to jediné, co mu vrátí jeho síly a zdraví. Pomozte princi Jonatánovi v boji proti zlé čarodějnici Klaudii a zachraňte nejen svého otce, ale i celé princovo království.

Vysvoboďte Jonatána a jeho sloužící z kruté kletby. Hledejte a sbírejte motýlky, portréty a magické předměty ukryté ve hře. Získejte ocenění za skvělou hru. Bavte se. Ale pozor: nemoc vašeho otce se zhoršuje, čas běží. Vydejte se na pomoc hned teď. Hodně štěstí!

Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit?

Už to vypadalo na happyend, když tu… Vaší dcerku Narcisu někdo proklel stejnou kletbou, která dříve postihla celé království. Sled nešťastných událostí jako by neměl konce… Princ Jonatán veden nejasným tušením vyrazí do boje s odvěkou protivnicí, čarodějnicí Klaudií. Ovšem zdá se, že je to složitější… Klaudie podle všeho tentokrát neškodila - má svých starostí dost a dost, život vrány není zrovna peříčko. Je tedy otázka, kdo za vším stojí a kudy na to… Přijdete záhadě na kloub? Nebo zůstane nebohá Narcisa prokletá až do skonání světa?
Požadavky: Windows Vista/7/8/10, procesor 1,6 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 1450 MB volného místa na disku, připojení k internetu. Doporučena je myš a zvuková karta.


Soumrak nad Palermem

17. dubna 2016 v 17:52


Znáte Ligu spravedlivých? Tato tajná organizace Vás právě kontaktovala. Chce vás za nového člena. Je to pocta, ale skrývá se za ní spousta nebezpečí. Právě na vás čeká nelehký a nebezpečný úkol…
Je třeba udělat pořádek ve městě, které prostupuje zlo v podobě oživlých soch, jenž touží po zmaru, moci a zločinu a opájejí se všudypřítomnou zkázou. Zastavte jejich temnou ničivou sílu a uveďte svět zase do pořádku. Dokažte Lize spravedlivých, že potřebuje právě vás v této hře plné vzrušujícího dobrodružství a pátrání po skrytých předmětech.

Sběratelská verze navíc nabízí:
Na co se můžete navíc těšit ve sběratelské verzi hry? Vrátíte se o několik let dříve a poznáte agenta Harryho. Ten kdysi v Egyptě potkal šíleného vědce, který zde spřádal své nekalé plány. Co se tehdy stalo? To je právě na vás, abyste to vypátrali. Vydejte se na cestu plnou nástrah a úkolů a vyluštěte zapeklitou záhadu. Hodně štěstí!
A ještě…
 • především vzrušující bonusovou hru - kompletní novou kapitolu ve které se příběh dokončí
 • strategickou příručku, která vám pomůže při "zákysech" ve hře
 • krásné spořiče obrazovky
 • tapety na plochu Windows
Požadavky: Windows Vista/7/8/10, procesor 1,6 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 1445 MB volného místa na disku, připojení k internetu. Doporučena je myš a zvuková karta.
Nainstalovat.
Hrát.

Špidla - Bezhlavý Jezdec - Legenda ze Sleepy Hollow

26. listopadu 2015 v 20:53
Lokalizace: CZ
Popis: Hledačka
Minimální konfigurace:
OS: Windows XP/Vista/7/8
CPU: 1.0 GHz a vyšší
RAM: 1 GB RAM
HDD: 1 GB
DirectX 9.0c
Rok vydání: 2014
Ochrany: Free
Odkaz na recenzi: http://www.spidla.cz/text-bezhlavy-jezdec-legenda-ze-sleepy-hollow-se/
SBĚRATELSKÁ EDICE OBLÍBENÉ HLEDAČKY
Ospalá díra. Nevýznamné americké venkovské městečko, ležící nedaleko řeky Hudson. A právě tohle malé město ukrývá jedno velké tajemství. Nemrtvého bezhlavého jezdce - rytíře, který byl před mnoha a mnoha lety sťat v lesích poblíž městečka. Po celé roky v poklidu ležel pohřben pod zemí. Až nyní se opět probudil k "životu". A začal se mstít, i zabíjet nevinné. Za poslední tři týdny tři lidé přišli o život. A nejenom o něj. Všechny oběti byly nalezeny bez hlavy…
Zjistěte proč. Vypátrejte, zda vůbec je tento bájný rytíř skutečný. Není to jen výmysl bujné fantazie? Možná má celá záhada racionální vysvětlení a vraždy má na svědomí obyčejná lidská bestie.
Vžijte se do role vyšetřovatele. Prozkoumejte město. Najděte způsob, jak odhalit, kdo za tím vším stojí. Odkud se vzal a proč sbírá ty hrůzné trofeje? Na to již musíte přijít vy, detektive!
Sběratelská edice vám přináší jedinečný herní zážitek. Vychutnáte si pokračování příběhu v další bonusové kapitole. Navíc od nás obdržíte strategickou příručku obsahující stručný návod ke hře. Nestane se vám, že se ve hře "zaseknete" na dlouhé dny. Po celou hru vás bude provázet kouzelná hudba, kterou si můžete nahrát do počítače a pouštět si ji, kdykoliv se vám zachce. Prohlédnete si i původní grafické nákresy od samotných tvůrců hry. To vše na vás čeká jen ve sběratelské edici. Nenechte si ujít jednu z nejzábavnějších hledaček poslední doby!
• Legendární příběh
• Strašidelná atmosféra
• Fantastická grafika
Požadavky: Windows XP/Vista/7/8, procesor 1.0 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 800 MB volného místa na disku. Doporučena je myš a zvuková karta.

Špidla - Hněv stvůry

26. listopadu 2015 v 20:47Lokalizace: CZ a jiné jazyky
Popis: Hledačka
Minimální konfigurace:
OS: Windows XP/Vista/7/8
CPU: 1.6 GHz
RAM: 1 GB
HDD: 983 MB
DirectX 9.0c
Rok vydání: 2015
Ochrany: Free
Odkaz na recenzi: http://www.spidla.cz/text-hnev-stvury-sberatelska-edice/
Obal CD:


Překrásná ruská carevna byla unesena. Nikdo neví, kam ji kdo schoval. A ani to, zda je ještě naživu. Celá říše je na nohou. Mocný car vysílá syny, aby ve světě po matce pátrali. Dva starší zmizeli beze stopy - tak teď je řada na vás! Podaří se vám přivést zpět unesenou carevnu?


Není to zrovna lehká doba. Před třemi lety zmizela vaše matka. To byla tragédie pro vás a velká ztráta pro celou vesnici. Nyní se zdá, jako by se proti vám spikla i příroda. Počet útoků medvědů na lidi od té doby neobyčejně vzrostl. V poslední době je přímo životu nebezpečné vytáhnout paty z vaší vesnice. Čím to je, že medvědi - ty chlupaté stvůry - nyní tak často útočí? Vodítko hledejte v deníku své matky. Ale dokážete přežít alespoň tak dlouho, abyste stihli přečíst jeho závěrečnou kapitolu?

Vezměte na sebe záchranu vesnice. Prozkoumejte horské lesy, zasněžené vrcholy hor i vzdálené pevnosti. Jen tak odhalíte pravdu o historii vaší vesnice a vypátráte, co nebo kdo nutí obyvatele lesů útočit na lidi. Příčina je mnohem starší a závažnější, než by si kdo myslel…

Co přináší sběratelská edice?

 • Bonusovou kapitolu, kde zjistíte, jak je to s tajemstvím Červených Světlušek.
 • Nové hádanky a možnost přehrávat minihry
 • Tapety, původní nákresy ze hry, soundtracky ke stažení a další
 • Kompletní Strategickou příručku, abyste už nikdy ve hře neuvízli

Čeká na vás pokračování napínavého příběhu, kterému ještě není konec. O pět let později se ztratí vaše malá dceruška, protože… Ne, nebudeme prozrazovat více, snad jen naznačíme, že v tom má prsty opět Alchymista - a má k tomu dost dobrý důvod. Překazte úkladné pikle, vyrvěte zlo i s kořeny, a to jednou provždy. Pojďte se postavit zlu a užít si Hněv stvůry ve sběratelské edici. Zábava zaručena!
Požadavky: Windows XP/Vista/7/8, procesor 1,6 GHz a vyšší, 1GB RAM, DirectX, 906 MB volného místa na disku. Doporučena je myš a zvuková karta

Špidla - Kompletní Edice (149ks)

6. února 2015 v 19:08Platforma: PC / .exe soubory
Počet Her: 149 ks
Loaklizace: České verze - CZ Titulky u všech her ( U některých i Dabing )
Kategorie: Obsluhovačky / Hledačky / Mach3 / akční / Logické...
Rok vydání: Aktuální k datu 20.4.2012
Ochrany: Źádná (u všech her)
Minimální konfigurace: XP/Vista/7, Procesor: 1,7GHz, RAM: 512MB, Grafika: 128MB, DirectX 6

Jedná se o všechny hry v češtině, které Špidla nabízí a také ty, které již nemá v nabídce, jako jsou Liška Ryška či Medvěd Míša... Najdete zde hry jako hledání skrytých objektů, Arkanoidy, obsluhovačky, mach3 a další...

Mystery Trackers 7- Špidla - Mořský vlk

12. září 2014 v 15:20Staňte se ošlehaným mořským vlkem a vydejte se za dobrodružstvím nekonečného oceánu. Hra vás zve do fascinujícího světa nekonečných vodních ploch, čerstvé brízy a nelítostných námořních bitev. Zažijte vzrušující zážitky a napínavé situace. Použijte svou rychlost i inteligenci k dosažení nejlepšího výsledku!


Čeká na Vás:
50 úrovní
Velkolepé námořní bitvy
Úžasná vylepšení
Velmi zábavná spojovací hra
7 báječných miniher.

Hraní:
Způsob hry je velmi originální. Herní pole je rozděleno na dvě části: plocha, kde spojujete stejné symboly, a nad ní poutavá námořní bitva. Skládáte stejné kameny do řady, ty vybuchují a samozřejmě mají vliv na bitvu, anebo vám přináší zisk. Řada dělových koulí vypálí salvu na protivníka; kola zvýší manévrovací schopnosti vaší lodi, a tím sníží přesnost nepřátelských střel; různé drahokamy vám poskytnou zvláštní schopnosti; díky mincím si můžete pořídit nové lodě; svitky vám přinesou zkušenost navíc pro vylepšení lodi. Vy a váš protivník máte každé kolo k dispozici tři tahy, ale podaří-li se vám poskládat do řady 4 či 5 kamenů, získáte tahy navíc. Skvělá grafika - různá prostředí, čtyři typy lodí, výborná hudba s reálnými efekty bitvy zaručuje skvělou zábavu . Pusťte se do hry hned teď!

Minimální konfigurace:
Windows 98/2000/XP/Vista/7/8, procesor Pentuim III 1000MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX
Rok vydání: 2010
Ochrany: free
Odkaz na recenzi:http://spidla.cz/text-morsky-vlk/Špidla - Královský expres

19. července 2014 v 15:44
Princezna Sofie se po slavnostním zasnoubení vracela se svou suitou domů, když tu náhle z jejího kupé zmizel diamantový prsten. Vy jste byli povoláni na místo činu, abyste nalezli ztracený předmět a odhalili zloděje. Hledejte stopy, luštěte fascinující hlavolamy a vyhrejte v jedinečných minihrách, abyste uzavřeli případ a zachránili svatbu století.

Královský expres těží z takzvaného uzavřeného prostředí, známého všem milovníkům klasických detektivních příběhů. Vy jako policejní důstojník budete vyslýchat účastníky incidentu, abyste odhalili zlosyna. Nicméně u královského dvora nic není, jak vypadá. Během shromažďování důkazů a postupu ve vyšetřování zjistíte, že v tomto příběhu má každý nějakého toho kostlivce ve skříni a mohl by usilovat o překažení svatby. Láska, chamtivost, závist, nebo hra vysoké politiky? Jste dostatečně mazaní na rozpletení klubka úkladů v Královském expresu?

Noc plná kouzel

29. června 2013 v 19:22

*KOUZELNÁ LOGICKÁ HRA NEJEN PRO DĚTI*
Začínáte takříkajíc na zelené louce. Nemáte nic. Pouze velkolepé sny a plány, jak postavíte to nejkrásnější lesní městečko na světě. Bezpečné útočiště pro každého bez výjimky. Oázu klidu, míru a pohody, vítající každého s otevřenou náručí. Vybudujte v pohádkové říši kouzel a čar osmý div světa, jehož krásy budou obdivovat všechno ve dne i v noci. Máte na to jen 24 hodin. Je to výzva. Ani Řím nebyl postaven za den. Podaří se vám vybudovat něco ještě impozantnějšího za jednu jedinou noc?

*Ve hře na vás čeká*
*Mix logické a budovatelské hry*
*Tři odlišné herní módy*
*Více než 100 úrovní*
*Postavte si městečko snů*
*Sbírejte trofeje a sázejte na šnečí závody!*

Špidla - Zachraň syna (2013) (CZ)

7. června 2013 v 14:21


Lokalizace: Čeština
Popis: TAJEMNÁ HLEDAČKA
Minimální konfigurace: Windows XP/Vista/7/8, procesor 1,0 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 768 MB volného místa na disku. Doporučena je myš a zvuková karta.
Rok vydání: 2013

Zdálo se mi, jako kdybych slyšela křik. Přicházel z pokoje mého syna! Okamžitě jsem utíkala zjistit, co se děje. Rozrazila jsem dveře a polil mě studený pot. Byl pryč! Mé jediné dítě někdo unesl! Podaří se vám zjistit, kdo to byl a proč to udělal?

ZACHRAŇ SYNA ZE SPÁRŮ TEMNOTY

Ten obraz byl dar. Přinesl však jen trápení a zlo. Ještě včera na něm bylo namalováno starodávné panství. A teď? Pozorněji jsem si obraz prohlédla. Ty blonďaté vlasy! Panebože! Vždyť je to můj syn! Byl uvězněn uvnitř toho obrazu! Miláčku, vydrž, jdu ti na pomoc! Bylo nadevše jasné, že zde mám co do činění s nadpřirozenými silami, rozhodla jsem se vyhledat místní cikánskou vědmu a…


Chcete prožít na vlastní kůži strašidelný příběh? Zjistěte, zda se podařilo zoufalé matce nalézt ztraceného syna. Vypátrejte, jak souvisela čarodějná malba s únosem syna. Čeká vás putování časem i prostorem, hledání ztracených předmětů i řešení nepřeberného množství logických úkolů. Procestujete pět odlišných světů. A možná odhalíte i jedno starodávné tajemství.

Jste připraveni vydat se do neznáma, pátrat po svém synovi a bojovat s temnými silami ukrytými za obrazem?


Ve hře na vás čeká:

Pohádková grafika
Spletitý a napínavý příběh
Pobavíte se!

Špidla - Jantarová kletba - Sběratelská edice (2013) (CZ)

14. května 2013 v 14:49

Ve Sběratelské edici na vás oproti standardní verzi hry čekají příběhy dva. V první kapitole se pokusíte zbavit celé království kletby. Během druhé, bonusové epizody na vás čeká pokračování tajemného příběhu. Skrze portál se vydáte do podivných jeskyní, ve kterých se již po dlouhá staletí ukrývá zlo. Skoncujte s tímto zlem jednou provždy. Ochraňte budoucí generace před jantarovou kletbou!*

*Po celou hru vás bude provázet kouzelná hudba, kterou si můžete nahrát do počítače a pouštět si ji, kdykoli se vám zachce. Prohlédnete si i původní grafické nákresy od samotných tvůrců hry. A nebo si stáhněte rozmanité tématické tapety na plochu!*

*Ve hře na vás čeká:*
*Pohádková hra s prvky hororu*
*Úchvatná grafika a magická hudba*
*Poutavý příběh o zakletém království**Windows XP/Vista/7/8*
*procesor 1.4 GHz a vyšší*
*1 GB RAM*
*DirectX*
*881 MB volného místa na disku*

Špidla - Hloubka zrady (2013)

15. března 2013 v 15:15Každý má svůj sen. Měl ho i můj kamarád a vědec Morgan Grundlagen. Snil o tom, jak jednou vdechne duši neživému kusu kovu. Nakonec se mu to s pomocí dalších vědců skutečně podařilo. Stvořil golema. Ten se však obrátil proti svému tvůrci a začal pustošit celé město…


TAJEMNÁ HLEDAČKA A ZABIJÁK Z KOVU

Špidla - Smaragdová země Solitaire

26. února 2013 v 16:19


Již od dětství vám všichni tvrdili, že z vás jednou bude něco nevšedního. Do vínku vám byly dány nadpřirozené schopnosti, a tak nebylo divu, že vám jednoho dne přinesla sněhobílá sova podivný vzkaz. Byl od jednoho z nejmocnějších mágů na světě. Rozbalili jste kouzelný pergamen a po jeho přečtení jste zůstali stát v němém úžasu. Mocný kouzelník si vybral právě vás jako svého učně a budoucího následovníka. Netřeba asi připomínat, že taková nabídka se neodmítá. Sbalili jste si tedy ještě ten den vše potřebné a vyrazili jste vstříc svému osudu.

Projděte tvrdým kouzelnickým výcvikem a naučte se základům magie. Najděte čarodějný balíček karet a naučte se, jak se zbavit všech karet na hrací ploše. Během hraní získáte zkušenostní body a také zlaté mince, za které si můžete nakoupit vylepšení a různé bonusy usnadňující postup ve hře. Napínavý příběh vám okoření i série několika miniher. Když se vám bude dařit, můžete ukořistit i jednu z desítek trofejí. Vydejte se do nitra školy kouzel!

Ale pozor! Zvěsti o tom, že si starý mág konečně vybral svého učně, se donesly až k uším temného černokněžníka. Ten usoudil, že teď je ta pravá chvíle ke zničení lidského světa. Dokážete jej zastavit? Naplňte síly - osud světa leží ve vašich rukou!

Čeká na vás:

Český dabing
Nádherná grafika
Tajemná atmosféra
Naučte se kouzlit!

Špidla - Dědečkovo tajemstv

26. února 2013 v 16:10

Popis: Užijte si to nejhezčí ze starých dobrých časů. Zbavte se každodenních starostí a přeneste se do času, kdy byl problém jen vyplnit taneční pořádek! Vydejte se tedy na okouzlující cestu časem a užijte si více než 200 puzzlí s nejkrásnějšími tématy ze starých "lechtivých" fotografií. Hra není vhodná pro děti!

Minimální konfigurace: Procesor nejméně 586, 32 MB RAM, Windows 95/98/NT/Me/2000/XP/Vista/7/8, CD-ROM mechanika, myš.

Rok vydání: 2010


 
 

Reklama