Hry jiné

Minecraft v1.4.7

7. června 2013 v 14:39

Lokalizace: Česky,Anglicky
Rok vydání: 2012
Verze 1.4.7
Odkaz na recenzi: http://pc.hrej.cz/clanky/minecraft-3339/

Popis: Minecraft je nezávislá počítačová hra napsaná v Javě Markusem "Notchem" Perssonem, aktuálně vyvíjená firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je hráč vrhnut do krychlovitého 3D světa, kde si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery.
Hra se stala jednou z velmi rychle rozšířených Java her na světě. Verzi Minecraft Classic je možné si zahrát zdarma na oficiálních stránkách hry, včetně hry pro více hráčů.

Real Cars For GTA 4 v0.3.5

3. září 2010 v 22:25

Real Cars For GTA 4 v0.3.5

auta do gta 4

popis instalace je ve složce
je to balíček aut do Grand Theft Auto IV na PCG B R Special Commando Unit

3. září 2010 v 22:25

Lego Batman (CZ)

3. září 2010 v 22:24

Lego Batman (CZ)

Další z oblíbených filmových hrdinů opouští svět realismu a vrhá se do hávu lega. Po úspěchu Indiana Jonese se není čemu divit, lego zkrátka frčí...


Quake 4,legenda

21. března 2007 v 6:42 | http://bonusweb.idnes.cz/
Krásný vzhled je na ten stroggský svět
No tak teď už si konečně můžeme napsat něco o grafice a visuálním zpracování vůbec. Jak už jsem napsal výše, běhá Q4 na enginu Dooma 3, takže se můžeme těšit na malé, ale zato velice detailní místnosti plné elektroniky, kabelů a trubek, skvělou hru světel a stínů nebo parádně zpracované modely či detailní textury. Bohužel vedle těchto kladů se také připravte na zoufale neinteraktivní prostředí, ve kterém nerozbijete obyčejný monitor ani výstřelem z raketometu. To je ale detail na jinak výborně odvedené práci. Ve hře nenarazíte na "hluché" místo, ve kterém si řeknete "teda tahle místnost je ale navržena blbě" nebo nějak nedomyšlený design. Až budete spouštět mechanický most, budou vám až oči přecházet z toho koncertu mechanických součástek. Parádní efekty vás očekávají obzvláště koncem hry, ale i ze začátku to vypadá hezky.

Zmínit musím ještě jednu věc a tou je neskonalá brutalita, která vás bude provázet celou hrou. Prakticky od začátku do konce bude cesta dál lemována mrtvými těly nebo jejich kusy, cákánci krve a dalšími hnusy. Nejednou budete svědky "scény za sklem", kdy silnější protivník brutálně zabije nějakého pěšáka (tyto skripty jsou většinou velice povedené), ale to není vše. Stroggové využívají mrtvá těla jako zásobárny energie a jako biomechanické počítače, takže na stěnách uvidíte přibitá těla, ze kterých budou trčet hadičky a trubky, nabodaná mrskající se těla, sloužící k pokusům a až budete svědky výše zmíněného dějového zvratu, který nechci prozradit, není vyloučeno, že vám bude poněkud blivno. Pokud je takové množství brutality klad nebo zápor, to ať už si každý přebere sám.
Pokud neumíte obstojně anglicky, moc toho z vysílačky nepochytíte a i zkušení borci budou mít občas problémy. Hudební stránka také není nic extra. Hudba je velice vzácná a nevýrazná.
Ohodnotit musím ještě zvukovou stránku hry. Samotný hlavní hrdina se řadí do kategorie těch němých, protože od něj za celou hru neuslyšíte jediné slovo (vlastně kromě řevu), ale ostatní postavy jsou namluveny perfektně. Velice často budete ve vysílačce poslouchat rozkazy "shora" nebo prostě jen konverzaci svých spolubojovníků a tyto zdánlivě bezvýznamné větičky posouvají hratelnost o třídu výš. Ve chvíli, kdy uslyšíte srdceryvný křik vaší právě masakrované jednotky vám opravdu spadne srdce až do kalhot. Bohužel se s touto vychytávkou nese i jeden zásadní neduh - absence titulků. Pokud neumíte obstojně anglicky, moc toho z vysílačky nepochytíte a i zkušení borci budou mít občas problémy. Hudební stránka také není nic extra. Hudba je velice vzácná a nevýrazná. Já si po dohrání hry vlastně ani nepamatuji, kdy přesně hrála.
Klady a zápory
Perfektní navázání na příběh Q2
Vyvážené zbraně a vyladěný engine
Chytlavá hratelnost
Absence titulků a nevýrazná hudba
Linearita, neinteraktivnost prostředí
Krátká herní doba
Autoři chtějí kromě hry pro jednoho hráče zabodovat také v multiplayeru a protože jsou si vědomi masivního úspěchu Quake 3: Arena, snažili se hru více hráčů přizpůsobit tomuto dílku jak jen to bylo možné. Zda se jim to povedlo či nikoliv, to ukáže až čas, ale pokud budou k dispozici kvalitní mapy, nevidím důvod pro neúspěch. Hráčská komunita je silná, zbraně vyvážené a engine svižný. Implementovány jsou i takové vychytávky jako možnost teleportovat raketu nebo granát a zabít tak protivníka na druhém konci mapy, který si to nic netuše zrovna namířil do teleportu.
Verdikt: Quake 4 je skvělé navázání na příběh Quaka 2. Hra v sobě spojuje perfektní akci, skvělou atmosféru beznadějných bojů na cizí planetě, kdy pěšáci umírají jak na běžícím pásu a vytříbený design a s ním spojený skvěle technicky zpracovaný engine. Hru ale kazí několik nudných pasáží, zoufalá linearita a neinteraktivita prostředí, absence titulků a nevýrazná hudba. Hra je také dost krátká (zhruba 8-10 hodin čistého času), ale jak už je v dnešní době zvykem, udělali si tvůrci v (dost ubohé) závěrečné animaci prostor přinejmenším pro datadisk, takže o Matthew Kaneovi rozhodně neslyšíme naposled.

Quake 4 legenda pokračuje

21. března 2007 v 6:31 | http://bonusweb.idnes.cz/
2876 Mb
47
182
3692Stroggové útočí
Rasa brutálních a bezcitných kybernetických androidů, Stroggů, cestuje vesmírem a hledá suroviny. Jenže jsou suroviny a suroviny, takže pár barelů ropy, zlaté hodinky nebo kbelík uhlí je opravdu neuspokojí a jediné, co chtějí, je stručně řečeno lidské maso. Živé lidi konvertují do svých řad, kusy těl používají jako zásobárny energie, jako potravu a kdo ví na co ještě, no prostě humus. Pokud nepatříte mezi borce s dobrou pamětí nebo jste prostě Quake 2 nedohráli, trošku vám usnadním situaci. Hlavní hrdina na konci dvojky zabil vůdce Stroggů - Makrona, ale bohužel kýžený konec války, ve který lidé doufali, nenastal. Definitivní konec války nastane, teprve až bude zničen Nexus - centrální mozek Stroggů, který se nachází na jejich domovské planetě Stroggos.
Hladké přistání by snad nečekal nikdo z vás a sestřelení je překvapení srovnatelné s ponožkami pod vánočním stromkem. Hráč je tak vržen do akce prakticky okamžitě, protože se transportér zřítí přímo doprostřed bitevního pole.
Quake 4 (dále jen Q4) tedy začíná ihned poté, co Q2 skončil. Makron je zničen a lidstvo zahajuje obrovskou invazi na planetu svých nepřátel. V tuto chvíli je z vás už mariňák a člen elitní jednotky Rhino Squad, Matthew Kane a na palubě jednoho z mnoha transportérů očekáváte přistání na tu zpropadenou planetu. Hladké přistání by snad nečekal nikdo z vás a sestřelení je překvapení srovnatelné s ponožkami pod vánočním stromkem. Hráč je tak vržen do akce prakticky okamžitě, protože se transportér zřítí přímo doprostřed bitevního pole, což je výhoda - žádné zdlouhavé brífingy a podobná zdržení. Po eliminaci prvních nepřátel se setkáte s prvními přeživšími a skutečná hra začíná. Příběh hry je tedy celkem povedený a dočkáte se i jednoho klíčového dějového zvratu, o kterém můžu prohlásit, že je "dost hustej". Bohužel pokud jste bedlivě sledovali všechny novinky a trailery, víte přesně, na co narážím. Prozrazení této zcela zásadní věci přímo tvůrci a to dokonce ještě před vydáním hry, stejně tak jako její detailní popsání v několika dalších recenzích, je pro mě zcela nepochopitelná chyba, které se já budu snažit vyvarovat. Pokud si tedy chcete příběh dokonale vychutnat, vyhýbejte se před dohráním hry jakýmkoliv spoilerům.

Pokrok nezastavíš...
Přestože se hry neujali samotní id Software, ale jejich havraní kolegové z Raven Software, je vzájemná spolupráce znát na každém kroku. Q4 běží na enginu svého kolegy Dooma 3, což se asi nebude líbit hráčům se slabšími stroji, ale nebojte, není to taková tragédie, jak si myslíte. Hoši z Ravenu jsou mistři v oboru a s id Software mají vřelé vztahy, takže jejich engine mají zmáknutý na jedničku. V praxi to znamená, že je Q4 podstatné lépe optimalizovaný, než Doom 3 a i přes fakt, že vypadá Q4 o chlup lépe, je méně náročný! Pokud je ve vašem kompíku usazena grafická karta alespoň GeForce 6600, užijete si bez problémů hru v 1024x768 a v plných detailech. Super! Spojení "vypadá Q4 o chlup lépe než Doom 3" jsem použil zcela záměrně. Nechápejte mě špatně, i Doom 3 vypadal skvěle, ale jeho kvality bohužel kazila velká temnota, která, ač měla navodit pocit strachu, všechny krásy enginu nemilosrdně zahalovala. V Q4 je sice také pár tmavých zákoutí, ale není to takový extrém. Většinu bojů si tak vychutnáte při daleko lepším osvětlení a celkem dost si užijete i exteriéry, na které byl Doom 3 vzácný jako prací prášek na studentských kolejích. Už bylo ale dost srovnávání s Doomem 3, tyto hry spolu mají v tuto chvíli společný pouze engine a Q4 navíc není žádný survival horor, ale klasická 3D akce (hodil by se i přívlastek bezduchá, ale to mi strach a úcta nedovolí). Ke grafickému zpracování se ještě vrátím, teď něco o tom, jak se Q4 hraje.
1 část
 
 

Reklama