Červen 2015

Zaklínač 3: Divoký hon

8. června 2015 v 22:34 RpgGeralt z Rivie se nachází ve skutečně nezáviděníhodné situaci. Zatímco je okolní svět zmítán krutou válkou mezi severními královstvími a nilfgaardským císařstvím, musí pátrat po osobě zmíněné ve starodávném proroctví. Jeho výpravu mu však mnohé ztěžuje, od dravých zvířat, přes lidi nečestných úmyslů, až po fantaskní monstra. Všemu nebezpečenství pomyslně vévodí to nejděsivější ze všech - mocný a všehoschopný Divoký hon. Tajuplné uskupení bojovníků, majících sílu ničit celé armády i města, se zaměřili právě na našeho zaklínače.

Zaklínač 3: Divoký hon je v pořadí třetím dílem v RPG sérii, vycházejícího z knižní fantasy tvorby spisovatele Andrzeje Sapkowského a přímo navazuje na předešlé herní díly. Tento se poprvé odehrává se v plně otevřeném světě, a to 45x větším než je součet lokací z předešlého dílu. Během prozkoumávání světa na hráče kromě hlavní linie čeká i řada vedlejších úkolů, které nabízejí mnoho výzev a hodnotné odměny. Geralt se po cestě setká s řadou charakterů, mezi nimiž se najdou i staří známí, včetně čarodějky Triss Ranuncul (Merigold), či Geraltovy chráněnky Ciri.

Pro Divoký hon tvůrci využili updatovanou verzi svého REDenginu, známého již z druhého dílu. Ten využívá vylepšeného systému zobrazování objektů na obrazovce, což šetří výkon, aniž by to ubíralo open world scénám na spektakulárnosti. Tvůrci se zaměřili také na co nejplynuleji působící bojové animace, co nejvěrohodnější pohyby postav a na obličejovou mimiku. Vylepšen byl rovněž celý soubojový systém, i vývojový strom. Geralt navíc může jezdit na koni, plavat a dokonce se potápět.96 hodin: Zúčtování

8. června 2015 v 22:29 Film
Bývalý člen elitních jednotek Bryan Mills (Liam Neeson) se proti své vůli ocitá znovu v akci. Bryanův sen, užívat si poklidného života, se nenávratně rozplývá. Jeho manželka Lenore je nalezena brutálně zavražděna. Z její smrti je podezřelý právě Bryan. Podaří se mu uniknout zatčení a stává se lovnou zvěří všech policejních jednotek v USA. Po jeho stopě se neúnavně vydává detektiv Frank Dotzler (Forest Whitaker). Svou vytrvalostí donutí Bryana opět použít jeho "zvláštní soubor dovedností." V nemilosrdném souboji musí Bryan dokázat svou nevinu a vypátrat skutečného vraha. V ohrožení se ocitá to jediné, co mu v životě zbylo - dcera Kim.
Jazyk: 2.0 CZ
Žáner:Akční / Krimi / Thriller
Krajina pôvodu:Francie
Titulky:CZ-(f)
Rok vydání:2014
Délka:108 min


Kingsman: Tajná služba

8. června 2015 v 22:19 FilmJazyk: 2.0 CZ
Žáner:Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie
Krajina pôvodu:Velká Británie
Titulky:CZ-((f)
Rok vydání:2014
Délka:129 min


Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary "Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu.V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman - superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho?