Září 2007

Základní zásuvné moduly

25. září 2007 v 18:29 Aplikace


Adobe Reader

Program k prohlížení PDF souborů. Pro dobrou spolupráci s aplikacemi Mozilla doporučujeme instalovat Adobe Reader 6.0 či vyšší. Zásuvný modul je aplikací Mozilla automaticky detekován.

Flash Player

Macromedia Flash Player je program k přehrávání Flash animací. Pro dobrou spolupráci s aplikacemi Mozilla doporučujeme instalovat Flash Player 7.0 či vyšší. Zásuvný modul je instalován přímo do podadresáře plugins.

Java

Java Runtime Environment umožní na všem počítači spouštět aplikace a aplety založené na Javě. Pro dobrou spolupráci s aplikacemi Mozilla doporučujeme instalovat Javu 5.0 (též známé pod číslem 1.5) či vyšší. Zásuvný modul je aplikací Mozilla automaticky detekován.

Windows Media Player

Windows Media Player slouží k přehrávání multimediálních souborů. Pro dobrou spolupráci s aplikacemi Mozilla doporučujeme instalovat Windows Media Player 7.1 či vyšší. Zásuvný modul je aplikací Mozilla automaticky detekován.

Zásuvné moduly (pluginy)

23. září 2007 v 21:31 Aplikace

Popis zásuvných modulů a přehled těch základních
Zásuvné moduly (pluginy) jsou soubory, které zprostředkovávají spolupráci aplikace Mozilla s externími programy. Díky ním můžete přehrávat video na webových stránkách, číst soubory různých formátů přímo ve webovém prohlížeči či stahovat data pomocí externích download managerů.

Přehled nainstalovaných modulů

Přehled zásuvných modulů, které aplikace Mozilla nalezla, získáte tak, že do adresního řádku ve webovém prohlížeči zadáte adresu about:plugins. Zobrazí se vám webová stránka, kde naleznete informace o dostupných modulech a jejich umístění. Většina modulů je umístěna v podadresáři plugins s nainstalovanou aplikací. Aplikace Mozilla však umí vyhledávat nejčastěji používané moduly v systému. Více informací...

Instalace zásuvného modulu

Instalace zásuvného modulu většinou probíhá tak, že modul při instalaci provede vyhledání aplikace Mozilla a po jejím nalezení do podadresáře plugins doplní soubor (zásuvný modul), který zprostředkuje spolupráci aplikace Mozilla s nainstalovaným programem. Pokud používáte webový prohlížeč Mozilla Firefoxa webová stránka ke svému plnému zobrazení vyžaduje zásuvný modul, který nemáte, nabídne vám jeho vyhledání pomocí Automatické aktualizace.

Doplňky dle typu

23. září 2007 v 21:30 Ostatní

Rozšíření

Rozšíření jsou malé doplňky, které přidávají do aplikace Firefox nové funkce. Mohou přidávat cokoliv od tlačítka na liště nástrojů až po úplně nové funkce. Rozšíření tak umožňují přizpůsobit aplikaci Firefox potřebám každého uživatele a přitom ji zachovat lehce použitelnou pro všechny.

Motivy vzhledu

Motivy vzhledu jsou jako oblečení. Motiv vzhledu může ve vaší aplikaci Firefox změnit pouze několik barev a nebo kompletně předělat její vzhled. Motivy vzhledu jsou tak dalším častým způsobem personalizace vaší aplikace Firefox.

Slovníky

Slovníky pro kontrolu pravopisu slouží ke kontrole překlepů v textových polích či dalších editačních oblastech aplikace Firefox.

Vyhledávací moduly

Vyhledávací moduly usnadňují hledání na Internetu nabídkou populárních vyhledávačů přímo z panelu Hledání v aplikaci Firefox.

Zásuvné moduly

Zásuvné moduly (angl. plugins) jsou malé doplňky, které přidávají zpravidla do prohlížeče nové, a většinou specifické, funkce. Typickým příkladem je přidání podpory určitého grafického formátu a nebo podpora multimédií - např Flash, PDF, WMV. Zásuvné moduly na rozdíl od rozšíření nemodifikují samotný kód aplikace.

Jak motivy vzhledu nainstalovat?

23. září 2007 v 21:29 Aplikace

Návod na instalaci nového motivu vzhledu se liší v závislosti na aplikaci, kterou používáte. Klepněte na odkaz odpovídající vaší aplikaci:

Co to jsou motivy vzhledu?

23. září 2007 v 21:28 Aplikace

Kde si mohu motivy vzhledu stáhnout?
Motivy vzhledu (jinak též skiny, themes či témata vzhledu) jsou přídavné balíčky, které umožňují získat aplikacím Mozilla nový vzhled.
Existuje řada míst, odkud si motivy vzhledu můžete stáhnout. Hlavním zdrojem je server Mozilla Update. Mezi další zdroje patří:
Chcete vystavit na webu svůj vlastní motiv vzhledu? Přečtěte si, jak vystavit vlastní motiv vzhledu.

Úpravy pro pokročilé

23. září 2007 v 21:26 Aplikace

Aplikace Mozilla.org mají velmi otevřenou architekturu a tak můžete kromě rozšiřování také upravit jejich chování.
Firefox na cesty
Jak z Firefoxu udělat přenosný prohlížeč včetně vlastních rozšíření a nastavení
Ukládání stránek v Mozille podle značky TITLE
Úprava chování prohlížečů Mozilla.org při ukládání webových stránek
Tipy & Triky pro Mozilla Firefox
Různé tipy a triky upravující nejen vzhled a chování prohlížeče, ale i zobrazovaných webových stránek. Řada tipů je platná i pro Mozilla Suite.

Doplňky aplikací Mozilla.org

23. září 2007 v 21:24 Aplikace

Miluju Firefox Rozšíření, motivy vzhledu, zásuvné moduly...
Aplikace Firefox, Thunderbird či Mozilla Suite lze velmi snadno doplnit a přizpůsobit je tak svým individuálním potřebám a představám.
Rozšíření
Doplňte si do své aplikace nové funkce. Ať už Vám chybí například Kalendář, FTP klient nebo třeba aktuální informace o počasí, vaše aplikace je může všechny obsahovat.
Motivy vzhledu
Vyberte si vzhled pro svoji aplikaci, který bude odpovídat vašemu vkusu, náladě a potřebám.
Zásuvné moduly (pluginy)
Nainstalujte si nejpoužívanější zásuvné moduly pro spolupráci aplikací Mozilla s externími programy.
Vyhledávací moduly
Usnadňují hledání na Internetu nabídkou populárních vyhledávačů přímo v prostředí prohlížeče a také přehledným zobrazením výsledků.
Postranní lišty
Mějte aktuální informace a šikovné služby vždy po ruce.
Kontrolu pravopisu
Slovníky na kontrolu pravopisu pro aplikace založené na Mozille.
CZilla záložky
Pečlivě utříděná databáze záložek českých webů pro vás prohlížeč.
Získejte Firefox!

Proč používat Firefox

23. září 2007 v 21:22 Aplikace

Miluju Firefox
Existuje celá řada důvodů, proč Firefox začít používat. Přečtěte si některé z nich.
Prohlížení stránek v panelech
Funkce prohlížení v panelech vám umožní mít otevřeno několik webových stránek v rámci jednoho okna. Již žádné nepřehledné množství otevřených oken. Vše jednoduše pod kontrolou.
Více informací...
Blokování vyskakovacích oken
Firefox vám umožní blokovat vyskakovací okna (pop-upy) na webových stránkách. Při prohlížení vás již nikdy nebudou obtěžovat vyskakovací okna webových stránek, když je nechcete.
Více informací...
Rychlé vyhledávání informací
Díky poli hledání můžete snadno vyhledávat informace přímo z webového prohlížeče. Vyhledávejte rychle ve vyhledávacích službách jako Seznam.cz, Centrum.cz, Google.com a další.
Více informací...
Mnoho doplňků a rozšíření
Díky řadě rozšíření si můžete uzpůsobit Firefox dle svých požadavků. Chybí vám nějaká funkce? Pak si ji snadno doinstalujte. Též jsme pro vás připravili řadu lokalizovaných rozšíření, kterými si Firefox obohatíte.
Více informací...
K dispozici zdarma a v češtině
Prohlížeč Mozilla Firefox je pro každého dostupný zdarma. Je k dispozici v češtině, takže mu budete vždy rozumět.
Chcete si přečíst další důvody, proč Firefox používat? Navštivte náš web Přejděte na Firefox, kde se dozvíte další informace.
Máte nějaký dotaz či si s něčím nevíte rady? Navštivte sekci podpora, kde naleznete řadu užitečných informací. Pokud se chcete na něco zeptat, navštivte naše fórum pro podporu uživatelů, kde vám rádi ochotně poradíme.
CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org.

Mozilla Firefox

23. září 2007 v 21:21 Aplikace

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je moderní prohlížeč webových stránek, který vám nabízí příjemné uživatelské prostředí, ochranu vašeho soukromí a řadu pokročilých funkcí. I díky nim dnes patří ke špičce v oblasti webových prohlížečů.
Hledáte rychlý a spolehlivý prohlížeč? Mozilla Firefox je ta pravá volba pro vás! Je k dispozici v češtině spolu s celou řadou lokalizovaných rozšíření a uživatelskou podporou.

inteligentní plastelína

1. září 2007 v 17:31 | http://www.plastelina.cz/ |  Ostatní

Dárky, antistres, relaxace - to je Inteligentní plastelína

natahuje se jako žvýkačka
skáče jako míč
trhá se jako papír
tříští se jako porcelán
mění barvy
svítí
přisává se k magnetu
Intelingentní plastelína: Oslnivá zlatá

Přečtěte si naše Tipy a triky a Časté otázky

Intelingentní plastelína: Skarab

Inteligentní plastelína je ideální jako

antistres k uvolnění napětí
bláznivá hračka do kanceláře i domácnosti
ideální vánoční dárek
dárek k narozeninám
originální reklamní předmět

Přečtěte si naše Tipy a triky a Časté otázky

Vyzkoušejte Inteligentní plastelínu a poznejte, proč lidé po celém světě bez ní neumí žít